ERP Çözümleri

Pixel Bilgisayar - ERP Çözümleri

ERP Nedir ?

Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP), işletmelerin insan kaynakları, finansal kaynaklar vb. gibi kaynaklarının bir ara getirilerek verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için geliştirilmiş sistemlerin ve yazılımların genel adıdır. ERP sistemleri, genel olarak donanımın ve yazılımın dahil olduğu çok sayıda bileşenler içerir ve elde edilen verileri depolamak için birleştirilmiş veritabanı kullanır.

Üretim ve hizmet için gerekli iş gücü, malzeme vb. gibi kaynakların etkili bir şekilde kullanılmasıyla hızlı ve büyük ölçekli faydalar sağlanır. Bu faydalar, etkili ve hızlı bir karar mekanizmasına sahip olmaktan, maliyet tasarrufu ve verimlilik artışına kadar uzanır. ERP sistemleri iki veya daha fazla yazılımın bir araya getirilmesiyle bir yazılım paketi halinde de sunulabilir.

Paket Yazılımlarımız

Eko Paket

Bu paket bilgisayar ile yeni tanışmış veya bilgisayarda detaysız takibat yapmak isteyen kullanıcılar için dizayn edilmiştir. Diğer paketlere göre maliyeti daha düşüktür.

Pakete ait modüller aşağıda listelenmiştir:

Kasa: İşletmenizin nakit para akışını kontrol ve kayıt altına almak için kullanılır. Modüle ait raporlar sayesinde kasanızdan yapılmış işlemleri ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Günlük kasa defteri sayesinde açık ve seçik Olarak işlemler ve nedenlerini kontrol edebilirsiniz.

Cari Hesap: Ticari ilişkisi içerisinde bulunduğunuz özel / tüzel kişileri tanımlar ve bu modüle ve diğer modüllere ait işlemler sayesinde bu kişilerle olan borç alacak vb. ilişkilerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Bu modülde cari hesaplarınıza ayrı iskontolar özel fiyatlar belirleyebilir. Böylece cari hesaplarınız arasında fiyat ve iskonto grupları oluşturabilirsiniz.

Fatura: İşletmenize gelen ve/veya işletmeniz tarafından kesilen faturaları bilgisayar ortamına geçirdiğiniz modüldür. Bu modülde oluşan bilgiler stok, cari hesap gibi modüllere ışık tutacak ve bu modüllere etki edecektir. Aynı zamanda bu modülde işlem yaparken brüt kazancınızı görebilir, fiyat ve satış politikalarınızı düzenleyebilirsiniz.

Stok: İşletmenizce alış yada satışa konu olan ürünlerin kayıtlarının tutulduğu, giriş, çıkış veya depolar arası transferlerin yapıldığı modüldür. Bu modülü kullanarak ambar / ambarlarınızın ürün miktarlarını, maliyetlerini vb. bilgilerini kayıt altına alabilirsiniz.

Döviz: İşletmeniz eğer birden fazla para birimi ile çalışıyorsa bu modülü kullanarak para birimlerinizi tanımlayabilirsiniz. Günlük kur bilgilerini kayıt etme özelliği sayesinde buradan alınacak kur bilgisi ile diğer modül işlemlerini döviz kullanarak yapabilir, ana kayıt bakiyelerini dövizli olarak görebilirsiniz.

Barkod: Bu özellik sayesinde barkodla takip etmek istediğiniz fakat ürün ambalajında barkod olmayan ürünlere barkoD basabilir böylece bu ürünleri de barkodla takip edebilirsiniz. Modülün hem barkod basımı için özel dizayn edilmiş printerlara hem de lazer yazıcılara desteği mevcuttur. Yani basit bir lazer yazıcıdan ürünlerinize barkod etiketi basabilirsiniz. Yada profesyonel uygulamalar için.

Banka: Çalıştığımız bankalardaki hesaplarımızın takibinin yapıldığı modüldür. Bankalardaki ticari mevduat, ticari kredi ve kredi kartı pos hesaplarını tanımlayabilirsiniz. Bu hesaplarda açılış, gelen-giden havale-eft, hesaplarımız arasında virman işlemi, POS kredi kartı hesaplarımızdan çekilen slip hareketleri ve POS komisyon oranlarının takibini yapabiliriz.

Çek-Senet: Tedarikçilerimize verdiğimiz kendi çek-senetlerimiz ile müşterilerimizden aldığımız bir kısmı bizde (Protfoy) bir kısmı cirolu olan çek ve senetlerin takiplerinin yapıldığı modüldür.

Kredi Kartı ile Tahsilat: Çalıştığımız bankalardan kredi lartı POS cihazı almamız durumunda bu cihaz ile yaptığımız slip çekimlerini bir tahsilat olarak girebilir ve tahsilat günü geldiğinde kolayca komisyonları ile banka hesabımıza aktarabiliriz.

Kılavuz Paket

Bu paket daha büyük çaplı ve plasiyer çalıştıran sipariş trafiği yoğun olan firmalar için uygundur. Bu işyerlerinde sipariş hareketliligi fazladır ve dahaçok sayıda çek ve senet hareketliliği oldugundan Parçalı Çeksenet tahsilatı veçek ve senetlerin plasiyerlere zimmetlenmesi ihtiyacı doğmaktadır.

Sipariş Modülü: Müşterilerimizden aldığımız sipaişler ile tedarikçilerimize vediğimiz siparişlerimizin takibini yaptığımız modüldür. Siparişlerden karşılanamayan miktarlar, kalan olarak görünür ve irsaliye veya fatura’ya aktarılabilir. Hangi tedarikçide ne kadar siparişimiz bekliyor, hangi müşterimizin hangi siparişleri bekliyor takibini yapabiliriz.

Parçalı Çek-Senet Tahsilatı: Ekonomik koşulların gün geçtikçe zorlaşması sonucu müşterilerden alınan çek ve senetlerin vadesi geldiğinde tamamı ödenemeyebilmekte ve bu durum birçok ticari programda takibi zor bir vaziyet oluşturmaktadır. Pixel Bilgisayar olarak bu işlemi oldukça kolay hale getirdik.

Çek-Senet Zimmet İşlemi: Çok miktarda çek ve senedin hareket gördüğü ve genelliklede alınan çek ve senetleri karşılıksız çıkma riskine karşı cirolamayıp tedarikçilerine kendi çek-senetlerini veren firmalarda eldeki çek ve senetlerin banka kanalı ile tahsili oldukça maliyetli olmaktadır. Bu firmalar günü gelen çek ve senetleri plasiyerlerine zimmetliyerek elden tahsil edilmesini sağlamaktadır. Elden tahsilat çek-senet sayısının artması ve parçalı tahsilatın işin içine girmesi ile el ile takip edilemiyecek duruma gelmektedir. Bu modülümüz, ilgili sorunu düzenli ve kolay idare edilebilir hale getirmek için tasarlanmıştır.

Muhasebe Modülü: Ayrıca el terminalleri ile showroomlarda müşterilere verilek malın hem fiyatını hemde özelliklerini detaylı bir şekilde görmelerini sağlayabilmekteyiz. Böylecek personellerinizin müşterilerden gelen sorular ile daha az muhatap olmalarını sağlamakta ve iş verimlerini arttırmaktayız.

Kasiyer

Kasiyerli yani bilgisayar ve yazıcı ile (PC-POS) yapılan market otomasyonlarında müşterilere fiş verilememekte sadece fatura verilebilmektedir. Fiş ihtiyacı bilgisayarın yanına konan klasik bilgisayar bağlantısı olmayan yazar kasalar ile, bilgi manuel girilerek verilmektedir. Bu otomasyon şeklinde, diğer otomasyon sisteminde yapılabilen işlemler yapılabilmektedir. Ayrıca dokunmatik ekran kullanarak işlemler hızlandırlabilmektedir. İstenirse müşterilere puan uygulamasıda yapabiliriz.

Plasiyer Online

Toptan ya da perakende olarak Sıcak / Soğuk satış yapan tüm sektörden firmaların kullanabileceği bir otomasyondur.

Sipariş Alma

Pazarlamacılarınız sadece sizin atadığınız müşterileri görebilir ve müşterilere verilen iskontoları ve/veya fiyatları görebilirler. Pazarlamacılarnız istedikleri takdirde, müşterileri adına sipariş girebilirler. Siparişler anlık olarak Akıllı B2B yönetim paneline ve/veya muhasebe programınıza kaydedilir.

Fiyat Değiştirme

Dilerseniz pazarlamacılarınız, müşterilerinize verdiğiniz fiyatları değiştirebilir, iskonto ve/veya indirim yapabilir ve siparişleri belirlediği fiyatlar üzerinden gönderebilirler.

Mobil Tahsilat

Pazarlamacılarınız, tahsilatları POS makinesi taşımaya gerek kalmadan ister cep telefonlarıyla ister tabletleriyle tek çekim veya taksitli seçeneğiyle her yerden yapabilirler. Tahsilatınız anında muhasebe programınızda cari hesaba aktarılır.

Nakit Tahsilat Yapma

Pazarlamacılarınız müşteriden yaptığı nakit tahsilatı sisteme girebilirler. Girilen kayıt anında ticari programınıza düşer. Gelişmiş rapor seçenekleri sayesinde tüm nakit tahsilatları plasiyer bazlı raporlayabilirsiniz.

Visa Tahsilat Yapma

Pazarlamacılarınız müşteriden yaptığı kredi kartı tahsilatı sisteme girebilirler. Girilen kayıt anında ticari programınıza düşer. Gelişmiş rapor seçenekleri sayesinde tüm kredi kartı tahsilatlarını plasiyer bazlı raporlayabilirsiniz.

Çek-Senet Tahsilat Yapma

Pazarlamacılarınız müşteriden yaptığı cek-senet tahsilatı sisteme girebilirler. Girilen kayıt anında ticari programınıza düşer. Gelişmiş rapor seçenekleri sayesinde tüm çek-senet tahsilatlarını plasiyer bazlı raporlayabilirsiniz.

100% Güvenli

Teknoloji ve yenilikleri yakından takip eden firmalar daima rakiplerinin bir adım ilerisinde yer alır. Online ödeme sistemi ile bayilerinizden ve müşterilerinizden 256 bit güvenlikte doğrudan ve anında ödeme alabilirsiniz.

Her Yerden Ödeme Alma

Ödeme alacağınız kişinin uzakta olması, bankaya gidememesi vb. gibi olumsuz durumları ortadan kaldırıyoruz. İnternet bağlantısı olan her yerden ve cihazdan rahatlıkla ödeme alabilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Bayi destek bildirimi oluşturabilme, alt bayi tanımlayabilme özellikleriyle kolay ve kullanışlı arayüzüyle tamamen kullanıcı dostu Akıllı B2B Online Ödeme Sistemi hizmetinizde.

Restoran

Restoran Otomasyonu ile restoran, kafe & bar, sosyal tesis ve gece kulübü gibi masa ve adisyon sistemi gereken işletmeler için özel olarak hazırlanmıştır. Masa sipariş sisteminin yanında self servis ve paket sipariş modelleri ile çalışmaktadır.

Restoran Otomasyonu yazılımımız yeni nesil dokunmatik ekranların sürükle bırak teknolojisine uygun olarak geliştirilmiştir. Bu sayede programın kabiliyeti artmış, kullanıcıya çok karmaşık gelen sipariş alma ve hesap kesme işlemleri çok basit hale getirilmiştir. Parçalı ödeme ve alman usulü gibi farklı ödeme yöntemlerini kolaylaştıran altyapısıyla bilgisayar bilmeyen kullanıcılar bile çok kısa sürede sistemi öğrenebilir ve kolayca adapte olabilirler.

Kaliteli yazılım geliştirme araçları ile hazırladığımız restoran otomasyon sistemimiz hızlı ve sorunsuz çalışmaktadır. Bu sayede en yoğun olduğunuz zamanlarda bile sizi yarı yolda bırakmaz. Mutfak fişlerini eksiksiz iletir, siparişleri eksiksiz tutar.

Mekanın ve katların durumuna göre yapılan proje çalışmasından sonra ihtiyacınıza ve bütçenize uygun sistemler önerilir. Dokunmatik ekran ve/veya el terminalli sistemin yanında termal yazıcılar, mutfak ve adisyon kesim noktaları düşünülerek projelendirilir.

Restoran Otomasyonu ile girilen siparişler, mutfaklara eş zamanlı ve hatasız olarak gönderilirler. Bu sayede mutfak personelinin ve garsonların hata yapması sorunu ortadan kalkar. Restoran Otomasyon Programı ile aynı zamanda hesap alma sırasında yapılan hataları da önlemektedir. Kazanılan zaman bir yana, olası hatalar ve kaçaklar otomasyon sistemimiz sayesinde tamamıyla ortadan kalkar.

Business to Business

B2B, şirketler arası pazarlama ya da satış uygulamalarına verilen tanımdır. Elektronik Ticaret Koordinasyon Kurulu (ETKK) Hukuk Çalışma Grubu’nun 8 Mayıs 1998 tarihli raporunda elektronik ticaret; “bireyler ve kurumların, açık ağ ortamında internet ya da sınırlı sayıda kullanıcı tarafından ulaşılabilen kapalı ağ ortamlarında intranet yazı, ses ve görüntü şeklindeki sayısal bilgilerin işlenmesi, iletilmesi ve saklanması temeline dayanan ve bir değer yaratmayı amaçlayan ticari işlemlerin tümünü ifade etmektedir.” şeklinde tanımlanmıştır.


Modüllerimiz

ERP Çözümleri - Cari Hesap Modülü

1. Cari Hesap Modülü

Ticari ilişki içerisinde bulunduğunuz özel veya tüzel kişileri tanımlar. Bu modül ve diğer modüllere ait işlemler sayesinde bu kişilerle olan borç alacak vb. ilişkilerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Bu modülde cari hesaplarınıza ayrı iskontolar ve özel fiyatlar belirleyebilir, cari hesaplarınız arasında fiyat ve iskonto grupları oluşturabilirsiniz.

ERP Çözümleri - Stok Modülü

2. Stok Modülü

İşletmenizde alışa veya satışa konu olan ürünlerin kayıtlarının tutulduğu, giriş, çıkış veya depolar arası transferlerin yapıldığı modüldür. Bu modülü kullanarak bir ya da birden fazla ambardaki ürün miktarlarını, maliyetlerini vb. bilgilerini kayıt altına alabilirsiniz.

ERP Çözümleri - Fatura Modülü

3. Fatura Modülü

İşletmenize gelen ve/veya işletmeniz tarafından kesilen faturaları bilgisayar ortamına geçirdiğiniz modüldür. Bu modülde oluşan bilgiler stok, cari hesap gibi modüllere ışık tutacak ve bu modüllere etki edecektir. Aynı zamanda bu modülde işlem yaparken brüt kazancınızı görebilir fiyat ve satış politikalarınızı düzenleyebilirsiniz.

ERP Çözümleri - Kasa Modülü

4. Kasa Modülü

İşletmenizin nakit para akışını kontrol ve kayıt altına almak için kullanılır. Modüle ait raporlar sayesinde kasanızdan yapılmış işlemleri ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Günlük kasa defteri sayesinde açık ve seçik olarak işlemler ve nedenlerini kontrol edebilirsiniz.

ERP Çözümleri - Banka Modülü

5. Banka Modülü

Çalıştığımız bankalardaki hesaplarımızın takibinin yapıldığı modüldür. Bankalardaki ticari mevduat, ticari kredi ve Kredi Kartı Pos hesaplarını tanımlayabilir ve bu hesaplarda açılış, gelen-giden havale-eft, hesaplarımız arasında virman işlemi, POS kredi kartı hesaplarımızdan çekilen slip hareketlerinin, POS komisyon oranlarının takibini yapabiliriz.

ERP Çözümleri - Sipariş Modülü

6. Sipariş Modülü

Müşterilerimizden aldığımız siparişler ile tedarikçilerimize vediğimiz siparişlerimizin takibini yaptığımız modüldür. Siparişlerden karşılanamayan miktarlar kalan olarak görünür ve irsaliye veya fatura’ya aktarılabilir. Hangi tedarikçide ne kadar siparişimiz bekliyor, hangi müşterimizin hangi siparişleri bekliyor hepsinin takibini bu modül ile yapabiliriz.

ERP Çözümleri - Çek Senet Modülü

7. Çek Senet Modülü

Ekonomik koşulların gün geçtikçe zorlaşması sonucu müşterilerden alınan çek ve senetlerin vadesi geldiğinde tamamı ödenemeyebilmekte ve bu durum birçok ticari programda takibi zor bir vaziyet oluşturmaktadır. Pixel Bilgisayar olarak bu işlemi oldukça kolay hale getirdik.

ERP Çözümleri - Üretim Modülü

8. Üretim Modülü

Üretim yapan firmalarda en büyük problem üretim modülü olmaması durumunda hammaddelerin sürekli aşırı miktarda görünmesi hammaddelerin ise bir üretim işlemi gerçekleştirilmediğinden eksi miktar göstermesidir. İşte bu noktada Pixel Bilgisayar, reçeteye dayalı veya reçete omadan üretim yapabilmelerine olanak tanıyan Üretim Modülü’nü geliştirmiştir. Çerez imalathaneleri gibi bazı sektörlerde ham maddeden ne miktar mamül çıkacağı önceden belli olmadıgından ve her parti hammadde alındıgında değişkenlik gösterdiğinden reçeteli üretim yapılamamaktadır. Pixel Bilgisayar, reçetesiz üretim işlemini başararak ticari programlamaya yeni bir boyut kazandırmıştır.

ERP Çözümleri - Personel Modülü

9. Personel Modülü

Çalıştığımız bankalardaki hesaplarımızın takibinin yapıldığı modüldür. Bankalardaki ticari mevduat, ticari kredi ve kredi kartı pos hesaplarını tanımlayabilir ve bu hesaplarda açılış, gelen-giden havale-eft, hesaplarımız arasında virman işlemi, POS kredi kartı hesaplarımızdan çekilen slip hareketlerinin, POS komisyon oranlarının takibini yapabiliriz.

ERP Çözümleri - Genel Muhasebe

10. Genel Muhasebe

Bu paket, banka çek-senet takiplerini bilgisayardan yapmak isteyen bilgisayarlarlı ön muhasebe hususunda daha deneyimli fakat bilişim bütçesi olarak nispeten ekonomik davranmak isteyen ticari İşletmeler ve perakende satış otomasyonuna geçmek isteyen market, mağaza vb. gibi işletmeler için tasarlanmış olan dinamik paketidir.